Kamishibai z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich


Kamishibai z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 24/04/2017

Kamishibai (jap. kami –papier, shibai -sztuka) oznacza teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji.

Jest to technika opowiadania i czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem (37x27 cm) oraz drewniany lub kartonowy parawan – na wzór teatrzyków marionetkowych - w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.
Kamishibai może być używany z powodzeniem w domu jak i w bibliotekach, szkołach, przedszkolach, ośrodkach kultury, jako pomoc dydaktyczna, element pracy edukatora, niecodzienne spotkanie z książką w ramach edukacji czytelniczej. Można go wykorzystywać zarówno w pomieszczeniach jak i w plenerze.

O tym, jak skutecznym narzędziem w procesie nauki czytania i opowiadania może być Kamishibai, mogliśmy przekonać się na spotkaniu, gdzie na hallu szkolnym, przed licznie zebraną społecznością szkolną zaprezentował swoją umiejętność interpretacji bajek - jeden z uczniów – Sławek. Publiczność z wyraźnym zainteresowaniem wysłuchała opowieści narratora, na końcu zaś nagrodziła bajarza gorącymi oklaskami.
Kamishibai z pewnością na stałe zagości w kalendarzu imprez promujących czytelnictwo w naszej placówce.

 

Warto zobaczyć

 • Praca, praca, praca... 06/09/2018
  Praca, praca, praca...

  Jeżeli lubisz wyzwania i chcesz podnosić swoje kompetencje zawodowe u nas możesz zacząć realizować siebie. Stowarzyszenie Budujemy Przystań poszukuje osoby na stanowisko ASYSTENT NAUCZYCIELA

Z bloga

 • Zabawy w naśladowanie
  Relacje między dziećmi we Wczesnym Wspomaganiu Rozwoju Dziecka po wakacjach widocznie się umocniły; Franek i Natalia bawią się w karmienie lali, zabawę opartą na czynnościach…
  19Wrz
 • Czy lekarze boją się pacjentów z niepełnosprawnościami?
  ,,Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz” pisał kiedyś J. Kochanowski. Słowa poety, wciąż aktualne , bo nie ma ważniejszej rzeczy…
  11Maj

O Stowarzyszeniu

Nasze Stowarzyszenie "Budujemy Przystań" w Radomiu powstało w 2011 roku i rozpoczęło działalność na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
Od roku 2012 prowadzi Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych w Radomiu, w budynku dawnego internatu Szkół Agrotechniczych, przy ulicy Wośnickiej 125c.
Jesteśmy członkami Stowarzyszenia Rodziców Na Rzecz Pomocy Szkołom ,,Przyjazna Szkoła" oraz uczestniczymy w Akcji ,,1% dla mojej szkoły". Zapoznaj się ze sprawozdaniem.
Jesteśmy członkami Ogólnopolskiej Federacji Organizacji na Rzecz Osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, której misją jest porozumienie na rzecz wdrażania zapisów Konwencji ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych w Polsce (www.siecmpd.pl).

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie Budujemy Przystań / Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych

 • ul. Wośnicka 125c
  26-600 Radom

 • +48 48 3343505

 • budujemyprzystan@gmail.com