Zabawy w naśladowanie


Zabawy w naśladowanie 19/09/2018

Relacje między dziećmi we Wczesnym Wspomaganiu Rozwoju Dziecka po wakacjach widocznie się umocniły; Franek i Natalia bawią się w karmienie lali, zabawę opartą na czynnościach dnia codziennego.

Znaczenie zabawy jest ogromnie ważne w rozwoju dziecka, jest jego podstawową aktywnością. W wieku 6 – 7 lat dzieci bawią się w naśladowanie dorosłych, czyli zabawy w grupie. Takie działanie wyzwala u dzieci nawiązywanie współpracy i podporządkowanie się regułom.

Zabawy w naśladowanie mają wiele zalet:
- rozwijają wyobraźnię i pomysłowość dziecka
- pomagają w rozwijaniu komunikacji niewerbalnej i werbalnej
- rozwijają umiejętność czynności samoobsługowych
- pozwalają zrozumieć czynności wykonywane przez dorosłych oraz role społeczne (dziewczynka jako mama, chłopiec jako strażak czy policjant)
- rozładowują i pozwalają na oswajanie dziecka z emocjami
- pozwalają na nawiązywanie relacji z rówieśnikami

Drodzy Rodzice bawcie się ze swoimi pociechami, a tym samym stwarzajcie im jak najwięcej powodów do rozwoju ich kreatywności , a my życzymy Wam wspaniałej zabawy!

P.S. Przypominamy, że zapisy na bezpłatne zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka trwają przez cały rok. Serdecznie zapraszamy!

 

Warto zobaczyć

 • Praca, praca, praca... 06/09/2018
  Praca, praca, praca...

  Jeżeli lubisz wyzwania i chcesz podnosić swoje kompetencje zawodowe u nas możesz zacząć realizować siebie. Stowarzyszenie Budujemy Przystań poszukuje osoby na stanowisko ASYSTENT NAUCZYCIELA

Z bloga

 • Zabawy w naśladowanie
  Relacje między dziećmi we Wczesnym Wspomaganiu Rozwoju Dziecka po wakacjach widocznie się umocniły; Franek i Natalia bawią się w karmienie lali, zabawę opartą na czynnościach…
  19Wrz
 • Czy lekarze boją się pacjentów z niepełnosprawnościami?
  ,,Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz” pisał kiedyś J. Kochanowski. Słowa poety, wciąż aktualne , bo nie ma ważniejszej rzeczy…
  11Maj

O Stowarzyszeniu

Nasze Stowarzyszenie "Budujemy Przystań" w Radomiu powstało w 2011 roku i rozpoczęło działalność na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
Od roku 2012 prowadzi Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych w Radomiu, w budynku dawnego internatu Szkół Agrotechniczych, przy ulicy Wośnickiej 125c.
Jesteśmy członkami Stowarzyszenia Rodziców Na Rzecz Pomocy Szkołom ,,Przyjazna Szkoła" oraz uczestniczymy w Akcji ,,1% dla mojej szkoły". Zapoznaj się ze sprawozdaniem.
Jesteśmy członkami Ogólnopolskiej Federacji Organizacji na Rzecz Osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, której misją jest porozumienie na rzecz wdrażania zapisów Konwencji ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych w Polsce (www.siecmpd.pl).

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie Budujemy Przystań / Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych

 • ul. Wośnicka 125c
  26-600 Radom

 • +48 48 3343505

 • budujemyprzystan@gmail.com