Kim jesteśmy?


Kim jesteśmy? 14/05/2015

 

Stowarzyszenie Budujemy Przystań powstało z inicjatywy rodziców dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami oraz nauczycieli pragnących zmieniać świat na lepszy.


Chcemy tworzyć lepszy świat dla ludzi z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym oraz budować rzeczywistość,             w której będą rozumiani i akceptowani przez otoczenie.


Jak to było z Przystanią...


Wrzesień 2011 r.  Stowarzyszenie Budujemy Przystań zostaje powołane do życia.

 

Lipiec 2012 r.       Remontujemy i budujemy naszą Przystań.

 

Wrzesień 2012 r. Powstaje Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych, gdzie 30 uczniów głównie z Mózgowym Porażeniem  Dziecięcym rozpoczyna edukację.


Wrzesień 2013 r.  Powstaje Zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju Małego Dziecka, w którym opieką i terapią objęte są najmłodsze dzieci.


Styczeń 2014 r.    Rozpoczynamy współpracę z dr Magdaleną Grycman.


Wrzesień 2016 r. Otwieramy Szkołę Podstawową Specjalną w Śmiłowie.

 

 

... dalej tworzymy lepszy świat dla ludzi z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym ...

 

Drużynę Przystani tworzą ludzie, którzy z pasją i zaangażowaniem pomagają osobom z niepełnosprawnościami, są wśród nas nauczyciele, terapeuci, rehabilitanci, logopedzi, psychologowie oraz asystenci nauczycieli.

Warto zobaczyć

 • Praca, praca, praca... 06/09/2018
  Praca, praca, praca...

  Jeżeli lubisz wyzwania i chcesz podnosić swoje kompetencje zawodowe u nas możesz zacząć realizować siebie. Stowarzyszenie Budujemy Przystań poszukuje osoby na stanowisko ASYSTENT NAUCZYCIELA

Z bloga

 • Zabawy w naśladowanie
  Relacje między dziećmi we Wczesnym Wspomaganiu Rozwoju Dziecka po wakacjach widocznie się umocniły; Franek i Natalia bawią się w karmienie lali, zabawę opartą na czynnościach…
  19Wrz
 • Czy lekarze boją się pacjentów z niepełnosprawnościami?
  ,,Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz” pisał kiedyś J. Kochanowski. Słowa poety, wciąż aktualne , bo nie ma ważniejszej rzeczy…
  11Maj

O Stowarzyszeniu

Nasze Stowarzyszenie "Budujemy Przystań" w Radomiu powstało w 2011 roku i rozpoczęło działalność na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
Od roku 2012 prowadzi Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych w Radomiu, w budynku dawnego internatu Szkół Agrotechniczych, przy ulicy Wośnickiej 125c.
Jesteśmy członkami Stowarzyszenia Rodziców Na Rzecz Pomocy Szkołom ,,Przyjazna Szkoła" oraz uczestniczymy w Akcji ,,1% dla mojej szkoły". Zapoznaj się ze sprawozdaniem.
Jesteśmy członkami Ogólnopolskiej Federacji Organizacji na Rzecz Osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, której misją jest porozumienie na rzecz wdrażania zapisów Konwencji ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych w Polsce (www.siecmpd.pl).

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie Budujemy Przystań / Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych

 • ul. Wośnicka 125c
  26-600 Radom

 • +48 48 3343505

 • budujemyprzystan@gmail.com