Zarząd Stowarzyszenia


Skład zarządu Stowarzyszenia Budujemy Przystań:

Krzysztof Łyżwiński - Prezes Zarządu
Ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi im. Grażyny i Kiejstusa Bacewiczów na wydziale Kompozycji, Teorii Muzyki i Edukacji Artystycznej w zakresie muzykoterapii. Podyplomowo ukończył oligofrenopedagogikę oraz zarządzanie w oświacie. Posiada Certyfikat VCC potwierdzający kwalifikacje zawodowe Coachingu. Jest absolwentem III edycji Programu Menedżerowie NGO PROMENGO adresowanego do kadry menadżerskiej trzeciego sektora. Absolwent XII Edycji Szkoły Liderów - Programu Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolność. Prezes Zarządu Związku Stowarzyszeń Koalicja Organizacji Pozarządowych. Należy do Krajowej Sieci Konsultacyjnej Liderów. Uczestnik VI edycji programu PSIK Social Business Accelerator zainicjowanego w 2011 roku przez Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych, przy współpracy z Ashoką. Od kilkunastu lat pracuje na rzecz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Wierzy w ludzi i idący za tym potencjał.

Aneta Kalbarczyk - Wiceprezes Zarządu
Ukończyła Politechnikę Radomską im. Kazimierza Pułaskiego na wydziale pedagogicznym z zakresu Edukacji Techniczno - Informatycznej, podyplomowo oligofrenopedagogikę w MSCDN Radom. Absolwentka IV Edycji PROMENGO Programu Menadżerowie NGO adresowanego do Kadry Menadżerskiej III Sektora oraz Programu PROMISSIO Strategicznego Programu Rozwoju Fundraisingu dla Organizacji. Uczestniczka VI edycji programu PSIK Social Business Accelerator zainicjowanego w 2011 roku przez Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych, przy współpracy z Ashoką. Szefowa zespołu marketingowo - fundraisingowego, odpowiedzialna za pozyskiwanie środków finansowych dla organizacji, planowanie i realizację kampanii marketingowo - fundraisingowych, obsługę profilii społecznościowych oraz strony internetowej stowarzyszenia, budowanie oraz podtrzymywanie relacji z darczyńcami, partnerami oraz innymi osobami związanymi ze stowarzyszeniem. Specjalista komunikacji alternatywnej i wspomagającej AAC dla osób niemówiących lub posługujących się mową w ograniczonym zakresie. Coach, interesuje się fotografią, lubi biegać i czytać książki.

Anna Boruta - Sekretarz Zarządu
Nauczyciel dyplomowany. Ukończyła studia na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na kierunkach oligofrenopedagogika i tyflopedagogika, od 2003 roku pracuje w szkole z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie i ruchowo. Ukończyła szereg kursów z zakresu wspomagających i alternatywnych sposobów komunikacji (Piktogramy, Makaton, język migowy) umożliwiających pracę z dziećmi niemówiącymi. Prowadzi zajęcia teatralne, posiada certyfikat międzynarodowego sędziego BOCCIA.

Agnieszka Jędrzejewska – Skarbnik Zarządu
Ukończyła Szkołę Odzieżową ponieważ uwielbia szyć, tworzy przepiękne stroje, dekoracje okienne i książeczki sensoryczne dla swojej córki Liliany. Aby móc porozumiewać się ze swoim nie mówiącym synem Jakubem ukończyła kilka kursów i szkoleń z zakresu komunikacji alternatywnej AAC, Makaton oraz Mówik. Wolne chwilę poświęca na czytanie książek.
Swoją sumiennością i odpowiedzialnością każdą powierzoną sprawę doprowadza do końca. Idzie przez życie z dewizą ,,Rób to do czego jesteś przekonana”.

Aneta Jakubowska – Członek Zarządu
Perfekcyjna pod każdym względem oligofrenopedagog. W komunikacji ze swoimi uczniami stosuje alternatywne i wspomagające metody AAC oraz Makaton. Pracuje metodą M.Ch. Knill'ów, Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Metodą Dobrego Startu. Interesuje ją arteterapia. Szefowa działu artystycznego Przystani, swój artystyczny talent często wykorzystuje podczas uroczystości szkolnych. Pasjonatka gór i wysokich wędrówek.

Warto zobaczyć

 • Praca, praca, praca... 06/09/2018
  Praca, praca, praca...

  Jeżeli lubisz wyzwania i chcesz podnosić swoje kompetencje zawodowe u nas możesz zacząć realizować siebie. Stowarzyszenie Budujemy Przystań poszukuje osoby na stanowisko ASYSTENT NAUCZYCIELA

Z bloga

 • Zabawy w naśladowanie
  Relacje między dziećmi we Wczesnym Wspomaganiu Rozwoju Dziecka po wakacjach widocznie się umocniły; Franek i Natalia bawią się w karmienie lali, zabawę opartą na czynnościach…
  19Wrz
 • Czy lekarze boją się pacjentów z niepełnosprawnościami?
  ,,Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz” pisał kiedyś J. Kochanowski. Słowa poety, wciąż aktualne , bo nie ma ważniejszej rzeczy…
  11Maj

O Stowarzyszeniu

Nasze Stowarzyszenie "Budujemy Przystań" w Radomiu powstało w 2011 roku i rozpoczęło działalność na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
Od roku 2012 prowadzi Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych w Radomiu, w budynku dawnego internatu Szkół Agrotechniczych, przy ulicy Wośnickiej 125c.
Jesteśmy członkami Stowarzyszenia Rodziców Na Rzecz Pomocy Szkołom ,,Przyjazna Szkoła" oraz uczestniczymy w Akcji ,,1% dla mojej szkoły". Zapoznaj się ze sprawozdaniem.
Jesteśmy członkami Ogólnopolskiej Federacji Organizacji na Rzecz Osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, której misją jest porozumienie na rzecz wdrażania zapisów Konwencji ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych w Polsce (www.siecmpd.pl).

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie Budujemy Przystań / Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych

 • ul. Wośnicka 125c
  26-600 Radom

 • +48 48 3343505

 • budujemyprzystan@gmail.com