Wychowankowie

Amelka

Ta mała dziewczynka z silnym charakterem śniadania zjada z oporem, a obiady z wielkim wigorem. Do nowości podchodzi z dużą ostrożnością, co później okazuje się wielką radością.

Ania

Towarzyska w niej natura. W ciszy siedzieć – dla niej bura. Wciąż szczebioce jak skowronek. Zawsze spyta: – Jak Twój dzionek?.

Bartek

Bartek to twardziel jakich mało i stały bywalec bokserskich gali. Lubi też wiedzieć co na świecie się dzieje i wiedzą swą z nami zawsze się dzielić.
Gdy kamera Bartka filmuje, zawsze się wtedy ogromnie raduje. Radością swą wszystkich wokół zaraża i przeważnie sumiennie do nauki przykłada.

Bartek

Nasz mały muzyk, który zawsze obdarowuje nas swoim anielskim głosem i cudowną twórczością muzyczną. Bartosz żyje zgodnie z zasadą- im głośniej, tym lepiej :)

Bartosz

Bartosz to chłopak bardzo towarzyski uśmiechem w Przystani obdarza wszystkich. Ruchy ma sceniczne, czasem jakby elektryczne.

Damian

Jest chłopcem wesołym i pełnym życiowej energii. Nie pozwoli przejść obojętnie nikomu obok siebie. Chce być zawsze w centrum uwagi. Bardzo lubi słuchać muzyki. Jest wspaniałym śpiewakiem oraz gadułą.

Dominik

Przystaniowy „gaduła", uwielbiający plotkować. Lubi chodzić na wesela z nim impreza koloru nabiera. Indywidualista chodzący własnymi ścieżkami - przymknij tylko swoje oczy, a Dominik cię zaskoczy. Każdy szuka Dominika bo on bardzo szybko znika. Jest chłopcem bardzo wesołym, który z szerokim uśmiechem przyjeżdża do Przystaniowej szkoły:)

Jakub

Kuba dobrze się porusza gdy z drabinką swą wyrusza. Lubi grać na komputerze, przy nim senność go nie bierze. A ponadto w wolnej chwili, masażykiem czas mu umilisz. Jest to chłopiec łakomczuszek, czekoladką nie pogardzi jego brzuszek.

Jaś

W oczach ma małe „chochliki psotniki" - lubi się droczyć, psocić, a jak Ci coś niespodziewanie upadnie lub się o coś potkniesz – ubaw murowany. Doprowadzony do śmiechu nie potrafi się opanować, co udziela się otoczeniu. Swoim spontanicznym i głośnym śmiechem zaraża wszystkich pracowników. Jaś to oaza spokoju i morze cierpliwości. Zakochany po uszy w Madzi.

Kacper

Jest chłopcem o pięknych, dużych brązowych oczach, w których odzwierciedla się jego wewnętrzna siła. Kacper bardzo lubi słuchać muzyki. Lubi też długie rozmowy z terapeutami - reaguje wtedy głośnym śmiechem patrząc głęboko w oczy.

Karol

Trzy kroki w przód, dwa kroki w tył to jego nowatorski styl. Po co się spieszyć, przecież jest czas, nauka nie ucieknie w las. Stylowy strój i świetna fryzura. Wystarczy spojrzeć: pełna kultura!

Karol

To dusza towarzystwa, ma najwięcej cioć i wujków ze wszystkich naszych uczniów, bo dla Karola każdy pracownik Przystani to ciocia i wujek. Karol to szkolny Maradona, potrafi strzelać gole i nogą i ...ręką. Zawsze chętnie służy pomocą każdemu i małemu i dużemu. Ma dobry słuch, dlatego jest niezawodny na szkolnych akademiach, zaśpiewa wszystko co ma rytm i melodię.

Klaudia

To wesoła, rozgadana kobietka z charakterem, która uczy nas cierpliwości. Lubi mieć swoje zdanie. Potrafi niejednego zaskoczyć swoimi wypowiedziami. Radość sprawia jej gra na instrumentach oraz oglądanie bajek z serii Klub Przyjaciół Myszki Miki. Lubi kiedy docenia się jej starania :)

Klaudia

Ma świetny słuch, dzięki któremu szybko zapamiętuje rytm swoich ulubionych piosenek. Klaudia to radosna dziewczynka, która bardzo lubi muzykę. Jej umuzykalnienie przejawia się też podczas gry na instrumentach – sprawia jej to ogromną frajdę. Klaudia jest również smakoszem – mięska pod każdą postacią !:)

Kuba

Wesoły psotnik, który świetnie się bawi słuchając muzyki. To największy szkolny dżentelmen, każdą kobietę małą i dużą na powitanie całuje  po rekach.

Kuba

To chłopiec wesoły, który rozmawia z nami posługując się symbolami i prostymi gestami. Kuba to „struś pędziwiatr", najchętniej by biegał a nie chodził. Gdy poczuje wiatr we włosach trudno go zatrzymać. Uwielbia wszelkie pojazdy co jeżdżą na sygnale i te prawdziwe i te do zabawy.

Kuba

Przez niebieskie okulary z zainteresowaniem patrzy na świat cały. Na zajęciach z kolegami świetnie pracuje i znanymi symbolami operuje. Lubi żelki, kinderki, precelki i przysmaki z mamy ręki:) Clifford przyjaciel zawsze go rajcuje i prosi wciąż o jeszcze kiedy go brakuje.

Madzia

Madzia jest naszą słodką najmłodsza kruszynką, ale w jej małym ciele drzemie wulkan energii. Swoim uśmiechem potrafi oczarować wszystkich przystaniowych pracowników. Najwięcej przyjemności sprawia jej wcielanie się w role nauczyciela :). Madzia dba o ład i porządek w sali. Uśmiechnięta, kontaktowa, wszędzie jej pełno – jej brak jest od razu zauważany przez przystaniową ekipę. Magda lubi gdy się z nią rozmawia, pyta o rodzinę.

Mateusz

Każdego obdarza wesołym ,,dzień dobry" do szkoły zawsze przyjeżdża ze swoją największą przyjaciółką – kolorową rurą, z którą nigdy się nie rozstaje. Uwielbia spać i puszczać bańki. Na przekór wszystkim uczy się pływać w basenie z kolorowymi piłeczkami i odbywa morskie podróże na łóżku wodnym śpiewając piosenkę ,,Płyną statki z bananami..."

Mikołaj

Przystaniowy Czarodziej, którego spojrzenie wielkich niebieskich oczu kradnie serca największych twardzieli. Dla rodziny Czaruś, z wrodzoną sobie ,,skromnością" przyjmuje wszelkie komplementy.

Mikołaj

Mikołaj doskonale wie czego chce. Jeśli jemu się coś podoba, śmieje się głośno i zaraża śmiechem wszystkich wokół. Jeśli czegoś nie chce, od razu to zauważysz! Swoim delikatnym uśmiechem w kącikach ust rozczula wszystkich pracowników. Jest zainteresowany tym, co dzieje się wokół. Zauroczony swoją koleżanką z grupy. Jest dobrym obserwatorem. Nie przepada natomiast za głośnymi i nagłymi dźwiękami.

Natalia

Kiedy ranek się zaczyna uśmiechnięta jest dziewczyna. Kiedy jedzie samochodem radia słucha ile może. W otoczeniu chłopców w klasie Natka całkiem dobrze ma się. A ponadto w wolnej chwili lubi tańczyć i robić wesołe miny.

Oliwia

Gdy Oliwia się uśmiecha dla całej szkoły jest to wielka pociecha. Wtedy nikt się nie przejmuje nawet jak dostanie dwóję. Ze swą panią chętnie współpracuje i obrazek kota jej pokazuje. Mówi „miau", mówi „hau" i chce żeby zawsze każdy czas dla niej miał.

Oskar

To „śpiący królewicz" potrafi zasnąć w każdym miejscu i o każdej porze. Lubi grać na instrumentach, słuchać piosenek oraz bawić się sznureczkami i breloczkami. Jako jeden z nielicznych potrafi jednocześnie śmiać się i płakać. Uwielbia być przytulany, głaskany i kołysany.

Paula

Paulina jak zawsze modnie ubrana, wszystkich zachwyca każdego rana. Jest to dziewczynka bardzo uczynna, gdyż uważa, że każdemu pomagać powinna. Wielką jej pasją są prace plastyczne, a jej dzieła są przeważnie niezwykle magiczne.

Paulina

Pogodna i wesoła o delikatnym anielskim głosie. Chętnie służy pomocą. Dokładność i zaangażowanie w wykonywane zadania to znaki rozpoznawcze Pauliny. Lubi lepić, wycinać i wyszywać. Jak każda dziewczyna kocha biżuterię i dobre perfumy.

Sebastian

Nasz słodki „pieszczoszek" , pogłaskaj go po głowie, a nie zapomni o Tobie. Cicho płacze, głośno się śmieje wszyscy są dla niego jak przyjaciele. Na zaczepki rzadko reaguje, a ze swą panią chętnie współpracuje.

Szymek

To klasowy wędrowiec. Jest typowym indywidualistą. Nie lubi gdy mu się coś narzuca, to on wybiera te aktywności, które go w danym momencie interesują. To nasz klasowy didżej - magnetofon to jego żywioł.

Szymek

Modna fryzura to Szymona znak rozpoznawczy, wie o tym każdy kto na niego popatrzy. Chłopcem jest zawsze bardzo towarzyskim, czym zaskarbił sobie sympatię nas wszystkich. Ciekawością świata ciągle zaskakuje, choć to w kreskówkach najbardziej się lubuje.

Szymon

Człowiek Orkiestra, lubi muzykę i grę na różnych instrumentach. Największy gawędziarz w Przystani, za pomocą gestów oraz symboli opowiada historie swojego życia. Wesoły i otwarty w kontaktach z maluchami, rówieśnikami i osobami starszymi. Ulubionym środkiem lokomocji Szymona jest autobus miejski.

Sławek

Sławek to chłopiec zawsze wesoły, czytałby nawet w drodze do szkoły. Ciągle chce tańczyć i zawsze nam śpiewać, a gdy rozrabia nie sposób się na niego pogniewać. Taki to szkolny jest nasz artysta, a na zajęciach radosny bystrzak.

Wiktor

Niech was nie zwiedzie jego uśmiech i tajemnicze spojrzenie, nie bez powodu nazywany przez kolegów Hrabią Drakula. Wiktor to najlepszy nauczyciel refleksu i zwinności z prędkością światła chwyta wszystkich, którzy znajdą się w zasięgu jego ręki. Uwielbia się śmiać, oglądać meble z poziomu podłogi oraz zabawy szorstkimi gąbkami.

Wiktor

Szybki jak błyskawica, z rana zadania wykonuje jak wulkan, dynamit, granat, to jego drugie imię proszę pana. Pomysłów tysiące na ręce psocące...
Na zajęciach świetnie z kolegami pracuje i mową operuje. Ze swoją Panią tworzy duet doskonały to nie są żadne przechwały. Pies przyjaciel zawsze go raduje. Prosi o jeszcze kiedy go brakuje.

Wojtek

Przystaniowy Harry Potter, który nieustannie wymawia sobie tylko znane zaklęcia. Wielbiciel literatury pięknej, żadna ciekawa książka nie umknie jego uwadze. Z pasją testuje poziom natężenia dźwięku, 100 decybeli to dla niego gratka. Największy w szkole uciekinier na wózku.

Warto zobaczyć

 • Praca, praca, praca... 06/09/2018
  Praca, praca, praca...

  Jeżeli lubisz wyzwania i chcesz podnosić swoje kompetencje zawodowe u nas możesz zacząć realizować siebie. Stowarzyszenie Budujemy Przystań poszukuje osoby na stanowisko ASYSTENT NAUCZYCIELA

Z bloga

 • Zabawy w naśladowanie
  Relacje między dziećmi we Wczesnym Wspomaganiu Rozwoju Dziecka po wakacjach widocznie się umocniły; Franek i Natalia bawią się w karmienie lali, zabawę opartą na czynnościach…
  19Wrz
 • Czy lekarze boją się pacjentów z niepełnosprawnościami?
  ,,Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz” pisał kiedyś J. Kochanowski. Słowa poety, wciąż aktualne , bo nie ma ważniejszej rzeczy…
  11Maj

O Stowarzyszeniu

Nasze Stowarzyszenie "Budujemy Przystań" w Radomiu powstało w 2011 roku i rozpoczęło działalność na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
Od roku 2012 prowadzi Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych w Radomiu, w budynku dawnego internatu Szkół Agrotechniczych, przy ulicy Wośnickiej 125c.
Jesteśmy członkami Stowarzyszenia Rodziców Na Rzecz Pomocy Szkołom ,,Przyjazna Szkoła" oraz uczestniczymy w Akcji ,,1% dla mojej szkoły". Zapoznaj się ze sprawozdaniem.
Jesteśmy członkami Ogólnopolskiej Federacji Organizacji na Rzecz Osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, której misją jest porozumienie na rzecz wdrażania zapisów Konwencji ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych w Polsce (www.siecmpd.pl).

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie Budujemy Przystań / Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych

 • ul. Wośnicka 125c
  26-600 Radom

 • +48 48 3343505

 • budujemyprzystan@gmail.com