Zajęcia Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne


Zajęcia Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne 14/05/2015

 Udział w zajęciach wpływa stymulująco na rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dziecka. Uczniowie, uczestnicząc w zajęciach prowadzonych tą metodą poznają swoje otoczenie, uczą się czuć w nim bezpiecznie, wskazują swoje części ciała, kontrolują świadomie swoje ciało i jego ruchy. Świadomie używają swojej siły, inicjują ćwiczenia, nawiązują relację z innymi, a także starają się wyrażać emocje adekwatne do sytuacji (radość, niezadowolenie).

Głównym celem zajęć prowadzonych Metodą Weroniki Sherborne jest wspomaganie rozwoju psychoruchowego ucznia, w tym:
- rozwijanie sfery emocjonalno-społecznej
- rozwijanie orientacji w schemacie własnego ciała
- rozwijanie świadomości różnorodnych cech ruchu oraz świadomości siebie i innych za pomocą ruchu
- rozwijanie poprzez ruch: poczucia własnej wartości i pewności siebie, poczucia bezpieczeństwa,
odpowiedzialności, umiejętności nawiązywania kontaktów z drugą osobą
- rozwijanie koncentracji uwagi

Zajęcia mają stałą strukturę i odbywają się zazwyczaj w grupie. Najczęściej stosowaną formą pracy są pary. Na zajęciach wykorzystywane są następujące rodzaje ćwiczeń:
ćwiczenia zmierzające do poznania własnego ciała
ćwiczenia pomagające zdobyć pewność siebie
ćwiczenia pomagające nawiązać kontakt oraz współpracę z partnerem
- oparte na relacji „z”,
- oparte na relacji „przeciwko”,
- oparte na relacji „razem”,
ćwiczenia twórcze
Wszystkie ćwiczenia wykorzystywane na zajęciach oparte są na twórczym wykorzystaniu ruchu oraz dotyku. Dają poczucie bezpieczeństwa oraz zaufanie do innych.

Warto zobaczyć

 • Praca, praca, praca... 06/09/2018
  Praca, praca, praca...

  Jeżeli lubisz wyzwania i chcesz podnosić swoje kompetencje zawodowe u nas możesz zacząć realizować siebie. Stowarzyszenie Budujemy Przystań poszukuje osoby na stanowisko ASYSTENT NAUCZYCIELA

Z bloga

 • Zabawy w naśladowanie
  Relacje między dziećmi we Wczesnym Wspomaganiu Rozwoju Dziecka po wakacjach widocznie się umocniły; Franek i Natalia bawią się w karmienie lali, zabawę opartą na czynnościach…
  19Wrz
 • Czy lekarze boją się pacjentów z niepełnosprawnościami?
  ,,Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz” pisał kiedyś J. Kochanowski. Słowa poety, wciąż aktualne , bo nie ma ważniejszej rzeczy…
  11Maj

O Stowarzyszeniu

Nasze Stowarzyszenie "Budujemy Przystań" w Radomiu powstało w 2011 roku i rozpoczęło działalność na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
Od roku 2012 prowadzi Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych w Radomiu, w budynku dawnego internatu Szkół Agrotechniczych, przy ulicy Wośnickiej 125c.
Jesteśmy członkami Stowarzyszenia Rodziców Na Rzecz Pomocy Szkołom ,,Przyjazna Szkoła" oraz uczestniczymy w Akcji ,,1% dla mojej szkoły". Zapoznaj się ze sprawozdaniem.
Jesteśmy członkami Ogólnopolskiej Federacji Organizacji na Rzecz Osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, której misją jest porozumienie na rzecz wdrażania zapisów Konwencji ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych w Polsce (www.siecmpd.pl).

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie Budujemy Przystań / Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych

 • ul. Wośnicka 125c
  26-600 Radom

 • +48 48 3343505

 • budujemyprzystan@gmail.com