Terapia Integracji Sensorycznej


Terapia Integracji Sensorycznej 08/12/2015

Terapia SI jest adresowana do dzieci, których układ nerwowy nieprawidłowo integruje docierające do niego bodźce sensoryczne.

W zależności od rodzaju i stopnia nasilenia zaburzenia celem prowadzonych zajęć jest:


1. Kształtowanie obrazu i schematu ciała oraz orientacji przestrzennej
2. Stymulacja percepcji słuchowej, wzrokowej, węchowej
3. Stymulacja układu przedsionkowego
4. Stymulacja układu proprioceptywnego i dotykowego
5. Doskonalenie małej motoryki
6. Usprawnianie obustronnej koordynacji ciała
7. Uczenia planowanie ruchu

Rozpoczęcie terapii w naszej placówce poprzedzone jest diagnozą wykonywaną przy pomocy testów lub prób klinicznych. W przyjaznej atmosferze w formie zabawy dzieci wykonują zadania na specjalnie dostosowanym sprzęcie – podwieszanych platformach, huśtawkach, równoważniach, deskorolkach, beczce. Każdej aktywności ruchowej towarzyszy aktywność poznawcza – np. wskazywanie, nazywanie części ciała, kolorów, dopasowywanie obrazków, klocków, elementów układanek, rozpoznawanie zapachów, przedmiotów, faktur materiałów przy pomocy dotyku, dźwięków. Systematyczny udział dziecka w zajęciach poprawia koncentrację uwagi, koordynację ruchową, zwiększa świadomość własnego ciała, stymuluje rozwój mowy, poprawia tolerancję na bodźce zmysłowe, sprzyja ograniczeniu występowania zachowań trudnych.

 

Warto zobaczyć

 • Praca, praca, praca... 06/09/2018
  Praca, praca, praca...

  Jeżeli lubisz wyzwania i chcesz podnosić swoje kompetencje zawodowe u nas możesz zacząć realizować siebie. Stowarzyszenie Budujemy Przystań poszukuje osoby na stanowisko ASYSTENT NAUCZYCIELA

Z bloga

 • Zabawy w naśladowanie
  Relacje między dziećmi we Wczesnym Wspomaganiu Rozwoju Dziecka po wakacjach widocznie się umocniły; Franek i Natalia bawią się w karmienie lali, zabawę opartą na czynnościach…
  19Wrz
 • Czy lekarze boją się pacjentów z niepełnosprawnościami?
  ,,Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz” pisał kiedyś J. Kochanowski. Słowa poety, wciąż aktualne , bo nie ma ważniejszej rzeczy…
  11Maj

O Stowarzyszeniu

Nasze Stowarzyszenie "Budujemy Przystań" w Radomiu powstało w 2011 roku i rozpoczęło działalność na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
Od roku 2012 prowadzi Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych w Radomiu, w budynku dawnego internatu Szkół Agrotechniczych, przy ulicy Wośnickiej 125c.
Jesteśmy członkami Stowarzyszenia Rodziców Na Rzecz Pomocy Szkołom ,,Przyjazna Szkoła" oraz uczestniczymy w Akcji ,,1% dla mojej szkoły". Zapoznaj się ze sprawozdaniem.
Jesteśmy członkami Ogólnopolskiej Federacji Organizacji na Rzecz Osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, której misją jest porozumienie na rzecz wdrażania zapisów Konwencji ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych w Polsce (www.siecmpd.pl).

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie Budujemy Przystań / Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych

 • ul. Wośnicka 125c
  26-600 Radom

 • +48 48 3343505

 • budujemyprzystan@gmail.com