Amerykański zespół taneczny w Przystani

W najbliższy piątek odwiedzi nas amerykański zespół taneczny Revolutions Dance.
REVolutions Dance – niezwykła grupa taneczna z USA w Radomiu. Niesamowite wydarzenie organizowane przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Warszawie, American Corner Radom oraz Stowarzyszenie Budujemy Przystań.
Wyjątkowość grupy polega na różnorodności tancerzy. Wśród nich są osoby z niepełnosprawnościami oraz osoby pełnosprawne. Działalność artystów obejmuje – oprócz profesjonalnych występów tanecznych – prowadzenie programów edukacyjnych promujących różnorodność w sztuce. Taka współpraca otwiera drzwi do zrozumienia, równości i wzajemnego poszanowania. Formacja REVolutions Dance odwiedza szkoły, ośrodki kultury, szkoły (także tańca), fundacje, placówki rehabilitacyjne na całym świecie. Artyści pomagają uczniom niepełnosprawnym i pełnosprawnym współpracować w procesie twórczym, promują różnorodność w sztuce i integrację osób o różnych umiejętnościach.

Radom jest jednym z trzech miast w Polsce (obok Warszawy i Krakowa), które odwiedzi grupa REVolutions Dance w tym roku.

Harmonogram wydarzeń:

6 grudnia 2019

O godz. 10.30 zespół spotka się z uczniami Stowarzyszenia Budujemy Przystań na ul. Wośnickiej 125C. Następnie w X Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. S. Konarskiego w godz. 12.00 – 14.15 odbędą się i warsztaty taneczne, w których wezmą udział uczniowie z niepełnosprawnościami zaproszeni z różnych placówek w Radomiu, a także młodzież pełnosprawna.
Zakończeniem dnia będzie spotkanie otwarte z formacją REVolutions Dance w American Corner Radom, gdzie będzie można porozmawiać z artystami na temat integracji osób niepełnosprawnych poprzez taniec. Spotkanie kierujemy przede wszystkim do nauczycieli i edukatorów, a także wszystkich tych, którzy zajmują się szeroko pojętą tematyką tańca oraz niepełnosprawnością. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu Coffee Talk.

American Corner Radom, ul. Traugutta 31/33
6 grudnia 2019, godz: 16:30 – NO LIMITS. Coffee Talk with REVolution Dance.
SPOTKANIE W J. ANGIELSKIM.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, uprzejmie prosimy o rejestrację pod adresem library.acradom@gmail.com W temacie wiadomości wpisujemy REVolutions Dance, a w treści podajemy swoje imię i nazwisko.

O naszych gościach:

REVolutions Dance założyli w 2005 roku Dwayne Scheuneman i Amie West. Poprzez swoją wyjątkową pracę łączą ludzi ponad podziałami i dzielą się tańcem w niezwykły sposób. Oprócz profesjonalnych występów tanecznych, REVolutions działa społecznie, dając możliwość ekspresji twórczej dzieciom i dorosłym, bez względu na ich sprawność i umiejętności. Do tej pory Ci niezwykli artyści występowali m.in. w Rosji, Chinach, Izraelu i wielu ośrodkach w USA.
Więcej o formacji: www.revdance.org

Organizatorzy:

American Corner Radom, Stowarzyszenie Budujemy Przystań

Partner strategiczny:

Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie

You are currently viewing Amerykański zespół taneczny w Przystani
Krzysztof Łyżwiński Aneta Kalbarczyk Radom