Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Pełen zakres wyposażenia możliwego do zakupienia z pozyskanych środków został ujęty w Katalogu wyposażenia. Katalog zawiera zarówno wyposażenie podstawowe (które chcemy, aby od 30 czerwca 2023 roku miały wszystkie szkoły podstawowe) jak i dodatkowe (dobierane swobodnie przez szkoły).

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form

Nasza Szkoła przystąpiła do programu Laboratoria Przyszłości.

Zakupiono:

Drukarka 3D MakerBot Sketch

HendiChef urządzenie multifunkcyjne

Filament biodegradowalny PLA Sketch (mix kolor) 0,8 kg – 24 szt – do drukarki

Mikroport Boya BY-WM4 PRO K1 – zestaw nagłaśniający

Zestaw oświetlenia ciagłego LED-MAC – zestaw lamp studyjnych – 2 szt

Gimbal FeiyuTech Vlog Pocket 2 – uchwyt do telefonu

Aparat Canon EOS M50 MARK II BK M15-45S

Mikrofon nakamerowy MKE 200 w Sennheiser (Gimbal)

Bezprz. zestaw mikrofonowy Vonyx WM82C ( czarna walizka))

Statyw z szyną montażową

Zestaw 5 noży

Stacja lutownicza Zhaoxin 936DH-75W

Lodówka Whirpool W55VM 1110 W 1

Robot Planetarny KVL4100SCHEF XL, 6,6, L

Skrzynka narzędziowa z wyposażeniem – zestaw narzędzi dla ucznia

Stół prasowalniczy TEXI BIB 40×12 cm

Zestaw filamentów dla Długopisów Banach 3D

Walizka Długopisów Banach 3D (6 szt)

Mikrokontrolery z sensorami