C-EYE w Radomiu

C-Eye® Komunikacja Alternatywna i Wspomagająca AAC to nowoczesny system umożliwiający komunikowanie się za pomocą ruchu gałek ocznych. Jak działa? Urządzenie śledzi gdzie aktualnie patrzy uczeń i jeśli skupi wzrok w jednym miejscu przez dłuższą chwilę, to odczytuje to jako dokonanie wyboru.

C-Eye jest doskonałym narzędziem do neurorehabilitacji, a także fantastycznej zabawy. Nasi uczniowie grają w różnorodne gry, uruchamiają aplikacje- samodzielnie włączają muzykę, prowadzą auto, przebijają balony, rzucają tortem w twarze oraz przeganiają złe duszki.
Są to zabawy, dzięki którym terapeuci zapoznają uczniów ze sprzętem C-eye.
W dalszej perspektywie, na bardziej zaawansowanym poziomie pracy, znajdują się aplikacje do neurorehabilitacji i stymulacji, np. wybieranie obrazka, którego nazwę usłyszy uczeń, segregowanie według kolorów lub kształtów, zapamiętywanie ilustracji.

C-eye pozwala terapeutom tworzyć indywidualne tablice z potrzebnymi komunikatami np. ,,chcę jeść”, ,,proszę włącz mi teledysk”, ,,jest mi niewygodnie’’.

Urządzenie jest elastyczne i doskonale dopasowuje się do naszych uczniów. Dzięki ruchomemu statywowi terapeuta dostosowuje wysokość oraz kąt nachylenia ekranu, zwiększa/zmniejsza punkt fiksacji, wydłuża/skraca czas koncentracji wzroku, przyciemnia/rozjaśnia ekran oraz ustawia odpowiedni dla ucznia poziom dźwięku.

Korzyści z zastosowania C-Eye dla ucznia:

  • stymulacja wzroku – poszerzanie zakresu widzenia, doskonalenie uwagi wzrokowej
  • dokonywanie samodzielnej decyzji,
  • możliwość zadawania pytań i odpowiadania,
  • możliwość wyrażania emocje i potrzeb, kierowanie próśb,
  • stymulacja pamięci, percepcji, utrzymywanie uwagi.

Specjaliści zajmujący się komunikacją za pomocą C-EYE.

Pani Sandra Wilfort – Psycholog

Pani Anna Augustyniak – Logopeda

Stowarzyszenie Budujemy Przystań

ul. Wośnicka 125 C 26-600 Radom

Tel: Tel: +48 334 35 05

biuro@budujemyprzystan.org