Wybierz bezpieczny i darmowy program do rozliczeń PIT

1,5 procent podatku Budujemy Przystań Radom

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

dla Stowarzyszenia Budujemy Przystań​

Kiedy w rodzinie na świat przychodzi dziecko z niepełnosprawnością życie tej rodziny zupełnie się zmienia. Jak bańka mydlana pryskają dotychczasowe plany i marzenia. Rodzina musi nauczyć się żyć od nowa, wszystko na nowo poukładać. Nie jest łatwo.

Stowarzyszenie Budujemy Przystań wspiera rodziny w akceptacji nowej sytuacji życiowej, w której na świat przychodzi dziecko z niepełnosprawnością. Niepełnosprawność wymaga większej pomocy i specjalnych technik, aby właściwie rozumieć rzeczywistość,w której taka osoba żyje oraz uczyć się z doświadczeń własnych i innych osób. Naszym uczniom towarzyszymy w różnych etapach życia prowadząc ich w dorosłość. Uczymy ich dokonywania wyborów, wyrażania swoich uczuć i potrzeb. Dążymy do tego, aby mogli żyć pełnią życia i spełniali swoje marzenia.

Pomóż nam w realizacji naszych planów PRZEKAŻ 1,5% PODATKU i stwórz pracownię dla naszych dorosłych uczniów, która przygotuje ich do możliwie najbardziej samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie, komunikacji z otoczeniem, prowadzenia domu, podejmowania pracy. Daj im szansę na dorosłość.

“PRZEKAŻ SWÓJ 1,5% PODATKU i pomóż im bardziej żyć!”

Najczęstsze pytania dotyczące rozliczenia PIT online i mechanizmie 1,5%

Kto może przekazać 1,5% swojego podatku?

1,5% podatku mogą przekazać następujące grupy podatników:

  • podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych rozliczający się na zasadach ogólnych (PIT-36, PIT-37),
  • podatnicy uzyskujący dochody z papierów wartościowych (PIT-38),
  • podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych (PIT-28),
  • podatnicy korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku (PIT-36L),
  • emeryci i renciści również mogą przekazać nam 1 procent podatku. W tym celu należy samodzielnie rozliczyć się z Urzędem Skarbowym i wypełnić formularz PIT-37 w oparciu o PITy otrzymane z ZUS.

Po raz pierwszy podatnicy mogli przekazać 1,5% podatku na rzecz stowarzyszeń i fundacji oraz innych uprawnionych podmiotów w 2007 roku i od tego momentu co roku sporządzany jest spis organizacji uprawnionych do otrzymania 1% podatku. Wykaz organizacji pożytku publicznego (OPP) w tym również dane Stowarzyszenia „Budujemy Przystań” znajdą Państwo na stronie Departamentu Pożytku Publicznego.

Jak przekazać 1,5% podatku?

Przekaż 1,5% podatku uzupełniając w odpowiednich rubrykach formularza PIT następujące dane:

  • w rubryce numer KRS wpisz: 0000 406 556
  • w rubryce wnioskowana kwota wpisz kwotę stanowiącą 1% podatku.
  • podatnicy rozliczający się formularzem PIT-36 wypełniają pole R, dla PIT-28 pole M, PIT-36l – pole O, dla PIT-38 – pole H.

Przekazywaną kwotę podatku należy zaokrąglić do pełnych dziesiątek groszy w dół. Przykładowo, gdy jeden procent wynosi 65,52 zł przekazać należy 65,50 zł, gdy kwota ta wynosi 65,59 zł, przekazać należy 65,50 zł.

Podatnik ma prawo wyrazić zgodę na podanie swych danych osobowych (imienia, nazwiska oraz adresu) organizacji pożytku publicznego. Dzięki temu będziemy mogli wysłać do Ciebie podziękowania oraz informacje o łącznej kwocie otrzymanej z odpisów 1,5% i o tym co udało nam się dzięki Twojej pomocy zrealizować.

Jaki numer KRS ma Stowarzyszenie „Budujemy Przystań”?

Nasz numer to KRS 0000 406 556

Ile będzie mnie kosztowało przekazanie 1,5% podatku?

Przekazanie 1,5% podatku nic nie kosztuje. I tak będziemy musieli go zapłacić. Jeżeli nie wskażemy w rocznym zeznaniu organizacji pożytku publicznego, wtedy cały nasz podatek trafi do Urzędu Skarbowego.

W tym roku otrzymam zwrot nadpłaconego podatku. Czy nie stracę, przekazując 1,5% ?

NIE. Przekazanie 1,5% podatku nie wpłynie na wysokość zwrotu.

Czy poza przekazaniem 1,5% podatku mogę zrobić coś więcej by pomóc Stowarzyszeniu „Budujemy Przystań”?

Tak, będziemy i jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą pomoc udzieloną niepełnosprawnym dzieciom. Wpłat można dokonywać na nasze konto lub poprzez wpłatę online.

Nr Konta 71 1750 0012 0000 0000 4077 4618

Czy program do rozliczania PIT online jest bezpieczny?

Tak – niezależnie od tego, czy wybierzesz opcję rozliczenia PITu online, czy też pobierzesz program PIT i zainstalujesz go na swoim komputerze.

Program PIT jest w pełni bezpieczny i posiada rekomendację Polskiego Instytutu Księgowości oraz Certyfikat Bezpieczeństwa SSL – ten sam, z którego korzystają strony internetowe banków. W przypadku pobrania programu PIT, wprowadzone przez Ciebie dane zapisywane będą wyłącznie na dysku Twojego komputera.

Program PIT został stworzony w oparciu o obowiązujące przepisy prawne, dotyczące składania zeznań podatkowych, możesz być więc pewny co do jego aktualności.

Czy skorzystanie z programu do rozliczania PIT jest bezpłatne?

Tak, program PIT jest w pełni darmowy, nie ma też limitu wypełnionych deklaracji podatkowych.

Czy program PIT online jest prosty w obsłudze?

Tak. Program posiada wbudowany kreator formularza PIT-ASYSTENT. Na podstawie odpowiedzi na kilka prostych pytań, program PIT wybierze odpowiedni arkusz oraz automatycznie obliczy za Ciebie wartości poszczególnych pól.

Ponadto aplikacja umożliwia przesłanie wypełnionego zeznania podatkowego wprost do Urzędu Skarbowego za pośrednictwem Internetu. Można również wydrukować gotowy formularz czy zapisać go w postaci pliku na komputerze.

Wybierz bezpieczny i darmowy program do rozliczeń PIT

Wszystkim darczyńcom dziękujemy za przekazanie 1,5% podatku dla naszej Organizacji.
Bez waszego wsparcia, realizowanie założonych przez nas celów nie byłoby możliwe.

Stowarzyszenie Budujemy Przystań | ul. Wośnicka 125C 26 -600 Radom
tel. 48 334 35 05 | KRS: 0000 406 556 | Nr Konta 71 1750 0012 0000 0000 4077 4618
budujemyprzystan.org | biuro@budujemyprzystan.org

1,5 procent podatku Budujemy Przystań Radom

Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP przy współpracy z IWOP.