Terapia Logopedyczna

terapia logopedyczna radom

Terapia logopedyczna

Czym jest w naszej placówce Terapia Logopedyczna?

Terapia logopedyczna wcale nie musi być nudna. W Stowarzyszeniu Budujemy Przystań w Radomiu staramy się, aby dzieci dobrze się bawiąc, nabywały nowe kompetencje. Na zajęciach przeprowadzamy diagnozy oraz analizujemy zalecenia z orzeczeń, na podstawie których wyznaczamy cele terapii logopedycznej.

Uczymy się mówić, nie tylko za pomocą słów wypowiadanych buzią, ale także za pomocą komunikacji wspomagającej i alternatywnej (AAC), np. korzystając z książek do komunikacji, tabletów, urządzenia C-eye. Oprócz tego wykonujemy masaże logopedyczne, które mają usprawnić działanie narządu mowy. Wykorzystujemy do tego specjalistyczne urządzenia, takie jak aquavibron i masażery logopedyczne. Wspieramy również dzieci w terapii karmienia, oswajamy je z różną konsystencją pokarmu, przy tym dobrze się bawiąc i wychodząc z założenia, że „szczęśliwe dziecko, to brudne dziecko”.

Ponad to uczymy czytać i pisać w tradycyjny sposób oraz poprzez czytanie uczestniczące za pomocą symboli. Na zajęciach nie zabraknie śpiewu, tańca i muzyki, dzięki którym rozwijamy poczucie rytmu i melodii.

Wspieramy również rozwój poznawczy grając w gry, zgadując zagadki oraz wypełniając karty pracy. Z każdym znajdziemy wspólny język 🙂

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu.

tel. 48 3343505

lub

biuro@budujemyprzystan.org