SPRAWOZDANIA

Sprawozdanie merytoryczne 2012

Sprawozdanie finansowe 2012

Z akcji 1% dla mojej szkoły/organizacji realizowanej w partnerstwie wraz z Stowarzyszeniem Przyjazna Szkoła został zakupiony nowoczesny rower poziomy z elektromagnetycznym systemem oporu RB600 Sportop to urządzenie, na którym ćwiczą uczniowie Zespołu Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych przy Stowarzyszeniu Budujemy Przystań w Radomiu zmagający się z chorobami neurologicznymi wieku dziecięcego.

Rower jest wyposażony w wielofunkcyjny komputer, umożliwiający optymalne dopasowanie parametrów do potrzeb, możliwości i siły rehabilitujących się na nim uczniów. Regulowane siedzisko, wyprofilowane oparcie i wyważone pedały dają podczas ćwiczeń komfortową pozycję, bezpieczeństwo oraz pewne i stabilne trzymanie. Dodatkowe rączki pozwalają na włączenie kończyn górnych do ćwiczeń szczególnie w przypadku dzieci z przepukliną oponowo-rdzeniową.

Wykorzystanie roweru stacjonarnego w terapii wpływa korzystnie na psychomotorykę, w tym koordynację, siłę i zakres ruchu u dzieci z chorobami neurologicznymi, poprawia ogólną sprawność fizyczną i wydolność układu krążeniowo-oddechowego oraz wspomaga naukę chodzenia. Trening na rowerze stacjonarnym okazał się atrakcyjną formą spędzania czasu i efektywnym sposobem na redukcję tkanki tłuszczowej u dzieci otyłych. Wpłynęło to korzystnie na poprawę samopoczucia i redukcję poziomu stresu wśród uczniów.

Koszt zakupionego roweru rehabilitacyjnego wynosi 4200 zł brutto w czym 3782,90 zł pochodzi z akcji 1% dla mojej organizacji/szkoły przekazane przez Stowarzyszenie Przyjazna Szkoła z Mysłowic.