Zajęcia sportowe Boccia


Zajęcia sportowe Boccia 14/05/2015

Boccia to dyscyplina sportowa posiadająca ogromne walory rehabilitacyjne i integracyjne. Jest uniwersalną dyscypliną paraolimpijską, którą może uprawiać każdy, bez względu na rodzaj i stopień dysfunkcji. Umożliwia udział w grze osobom z dużą niepełnosprawnością ruchową, daje możliwość wyrównanej rywalizacji osobom z różnymi możliwościami funkcjonalnymi.


Boccia jest grą nie wymagającą skomplikowanego sprzętu. W skład zestawu do gry wchodzi sześć bil czerwonych, sześć bil niebieskich, oraz jedna bila biała – zwana Jackiem (Jack Ball).


Celem gry jest wrzucenie na boisko bili białej, a następnie umieszczenie w jej bezpośrednim sąsiedztwie jak największej ilości bil jednego koloru.
Boccia uczy tolerancji i szacunku do przeciwnika, jest grą zachęcającą do myślenia, taktycznego planowania rozgrywki i prób przewidywania zagrań przeciwnika.

Poprzez Boccie nasi uczniowie:

- podnoszą wydolności swojego organizmu - układ nerwowy, oddechowy, krwionośny, mięśniowy,
- kształtują sprawność fizyczną (motoryka duża i mała, ruchy precyzyjne, rozwijanie umiejętności rzucania, kopania i chwytania),
- doskonalą koordynację wzrokowo-ruchową.
- wyzwalają pozytywne emocje (zwycięstwo, sukces, radość),
- nabywają umiejętności radzenia sobie ze stresem (podczas zawodów) oraz z porażką (przegrana),
-zwiększają poziom koncentracji na wykonywanym zadaniu.
-uczą się współdziałania w zespole, pełnienia ról, brania odpowiedzialności za zespół,
-kształtują właściwe relacje społeczne.

Zajęcia Bocci odbywają się w formie grupowej na zajęciach rewalidacyjnych oraz wychowaniu fizycznym, prowadzone są przez certyfikowanych trenerów Bocci.

 

Warto zobaczyć

 • Praca, praca, praca... 06/09/2018
  Praca, praca, praca...

  Jeżeli lubisz wyzwania i chcesz podnosić swoje kompetencje zawodowe u nas możesz zacząć realizować siebie. Stowarzyszenie Budujemy Przystań poszukuje osoby na stanowisko ASYSTENT NAUCZYCIELA

Z bloga

 • Zabawy w naśladowanie
  Relacje między dziećmi we Wczesnym Wspomaganiu Rozwoju Dziecka po wakacjach widocznie się umocniły; Franek i Natalia bawią się w karmienie lali, zabawę opartą na czynnościach…
  19Wrz
 • Czy lekarze boją się pacjentów z niepełnosprawnościami?
  ,,Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz” pisał kiedyś J. Kochanowski. Słowa poety, wciąż aktualne , bo nie ma ważniejszej rzeczy…
  11Maj

O Stowarzyszeniu

Nasze Stowarzyszenie "Budujemy Przystań" w Radomiu powstało w 2011 roku i rozpoczęło działalność na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
Od roku 2012 prowadzi Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych w Radomiu, w budynku dawnego internatu Szkół Agrotechniczych, przy ulicy Wośnickiej 125c.
Jesteśmy członkami Stowarzyszenia Rodziców Na Rzecz Pomocy Szkołom ,,Przyjazna Szkoła" oraz uczestniczymy w Akcji ,,1% dla mojej szkoły". Zapoznaj się ze sprawozdaniem.
Jesteśmy członkami Ogólnopolskiej Federacji Organizacji na Rzecz Osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, której misją jest porozumienie na rzecz wdrażania zapisów Konwencji ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych w Polsce (www.siecmpd.pl).

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie Budujemy Przystań / Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych

 • ul. Wośnicka 125c
  26-600 Radom

 • +48 48 3343505

 • budujemyprzystan@gmail.com